Loading...
Biz Kimiz?2018-11-25T14:30:36+00:00

Ahmet Akın – Serap Gülşen

2009 yılında Nefes ve Yaşam Koçluğu, ACIM-Mucizeler Kursu ve insan odaklı diğer çalışmalarla yollarımız kesişmiş, Kursun insan yaşamını dönüştürecek şekilde insanlara ulaşması ve paylaşılması için adanarak çalışan iki arkadaşız.

Simurg Nefes Seminerleri, ICF onaylı koçluk eğitimleri ve diğer bir çok çalışmayı insanlara sunmak için birlikte çalışmaya devam ediyoruz.

İnsanın özgür iradesi ile kendi iç kaynaklarına, en üst potansiyeline ulaşması için ve yaşamını kendi gücü ile yönetebilme farkındalığına erişmesi için çalışıyoruz.

Ne Yapıyoruz?

Kendi yaşamındaki deneyimini pozitife ve özgürlüğe adamış, kendini bulmak ve geliştirmek için çalışan Nefes ve Yaşam Koçları, Kurs Liderleri, Özgürleşmiş bireyler yetiştiriyor mümkün olan en üst profesyonellikte çalışmalar yürütüyoruz.

Bir insanın yapabildiğini her insanın yapabileceğine inanıyor ekibimizi güçlendirmek için çalışıyoruz.

Bu ekibin parçası olabilirsiniz. İstemeniz ve isteğinizi kendinize gösterecek ilk adımı atmanız yeterli.

ACIM-MUCİZELER KURSU NEDİR?

ACIM kelimesinin açılımı İngilizce’de: “A Course In Miracles”, Türkçede: tam çevirisi ile “Mucizler Üzerine Bir Kurs” olarak ifade edilebilir. ACIM-Mucizeler Kursu 1970’li yıllarda Dr. Helen Schucman’ın kendi iç rehberliğinden ortaya çıkardığı 365 gün süren ve kişinin sadece kendi kendine çalışarak yaptığı süreçtir.

Kurs kişinin

  • Bilincini adım adım daha üst seviyelere taşımayı,
  • Kendi iç rehberliğini duyması ve
  • Kendisi için en gerçek hali ile daha mutlu, neşeli, sevgi dolu ve huzurlu bir hayata kavuşmasını sağlayan bir çalışmadır

Kurs süreci 365 ders ve her güne 1 ders olarak yapıldığı için 1 yıl olarak tanımlanmıştır. Haftalık grup çalışmaları, kursun net anlaşılması, doğru uygulanması ve katılımcıların rehberlik alarak ilerlemelerini sağlar. Dersler her hafta haftada bir kez 2 saat şeklinde yapılan çalışmalarla gerçekleştirilir.

Katılım dünyanın her yerinden online olarak gerçekleşebilir. Ders kayıtları alınıp katılımcılara ulaştırılır ve süreci en etkili hali ile deneyimlemelerine destek olunur.

Kursla ilgili detaylı bilgi kendi sitesinde mevcuttur. Acim.org bağlantısına tıklayarak ingilizce tanımlara ulaşabilirsiniz.

Dr. Helen Schucman – William Thetford

Dr. Helen Schucman ve Dr. William Thetford New York Columbia Üniversitesi Psikoloji Hastanesinde klinik ve araştırma psikoloğu ve öğretmen olarak çalışmakta oldukları bir zamanda tahmin etmedikleri bir serüvenin sonucu olarak ACIM metnini ve derslerini dünyaya sunarlar.

Kurs; Helen’in kendi zihninde “Bu Mucizeler üzerine bir kurstur lütfen not al.” cümlesini duyması ile başlamış ve 7 yıla yakın bir süre boyunca devam eden yoğun çalışmalarla yazılmıştır.

Ortaya çıktıktan sonra ilk başta yavaş, internetle birlikte büyük bir hızla dünyaya yayılmış bir manevi öğretiye dönüşmüş, bir çok insana ilham kaynağı olmuş ve yaşamlarını pozitif yönde dönüştürmelerine destek olmuştur.

Kurs şu cümleyle özetlenebilir:

Gerçek olan tehdit edilemez,

Gerçek olmayan var olamaz,

Tanrının huzuru bunda yatar.